Velkommen til Lille Mussevej 12.
Landsted med naturskøn beliggenhed. Det er nemt at komme både til Nysted, Sakskøbing og Nykøbing F. Hvis du arbejder på Femernforbindelsen,, kunne denne ejendom måske være noget for dig. Der vil kunne opnås tilladelse til at benytte ejendommen som flexbolig/fritidshus, hvis det skulle være et ønske.
Nyd solnedgangen over markerne og den flotte mørke stjernehimmel. Grunden er på 2796 m2, og er her er plads til at børnene trygt kan lege. Grunden er flot beplantet med gamle træer, hæk og stor græsplæne hvor der kan spilles bold, nyd det på bænken under træet eller hyg med familien ved bålstedet.
Dejlig stor gårdsplads, hvor der både er plads til at parkere. god plads til havemøbler m.m.
I år 2014 blev der lagt nyt tag/betontegl på hovedhuset. Huset er indvendigt delvist moderniseret, der er stadig plads til moderniseringer/færdiggørelse, så i kan sætte jeres eget præg. Huset har en uudnyttet førstesal, som vil kunne udnyttes.
Huset er indrettet med:
Entrè/bryggers med klinkegulv, Badeværelse med gulvvarme, bruseniche, toilet og vaskarrangement. Køkken med lyse elementer og plads til spisebord og dejligt kig til gårdspladsen. Spisekammer, hvor der er trappe til uudnyttet førstesal. Opholdsstue med udgang til den sydvendte terrasse. Soveværelse samt stort værelse.
Udbygningerne rummer bl.a. værksted med lift, tidligere stald, udhusrum m.m. Her er god plads til håndværkeren, dem der vil "rode" med biler, opbevaring og andet.
Ring og hør nærmere.
Download filer om ejendommen
Salgsopstilling samt øvrige dokumenter der er til rådighed.

